Nowy numer 48/2020 Archiwum

Sprawca śmiertelnego potrącenia - aresztowany

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze zdecydował, że Ukrainiec, który jest podejrzany o to, iż w noc sylwestrową zabił dwie nastolatki, zostanie aresztowany na trzy miesiące. Decyzja została podjęta na podstawie materiałów dowodowych zabranych przez policjantów i prokuraturę z Jeleniej Góry.

Przypomnijmy, że 27-letni Ukrainiec, jadąc w noc sylwestrową samochodem ulicą Sobieskiego w Jeleniej Górze, przekroczył dozwoloną prędkość, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik i potrącił dwie osoby: 14-latkę i 16-latkę z Jeleniej Góry. Obie poniosły śmierć na miejscu. Następnie auto wpadło do rzeki. Ukrainiec i towarzysząca mu pasażerka zostali zatrzymani przez policjantów.

- Badanie stanu trzeźwości sprawcy wypadku, przeprowadzone przez funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia, wykazało, że w wydychanym powietrzu miał on prawie 2 promile alkoholu - mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak z komendy policji w Jeleniej Górze.

Po wypadku kierowca i pasażerka przebywali na jednym z oddziałów Wojewódzkiego Szpitala w Jeleniej Górze. Zatrzymanemu Ukraińcowi za spowodowanie śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu grozi nawet do 12 lat więzienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama