Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nowe i stare

Ostatnie miesiące mijającego roku to przede wszystkim zakończenie Roku Miłosierdzia oraz wielka tragedia w kopalni "Rudna".

Na pewno bardzo ważnym wydarzeniem ostatnich miesięcy było zakończenie Roku Miłosierdzia. Odbywało się ono w poszczególnych miejscach, w których zostały wyznaczone Bramy Miłosierdzia. Eucharystie dziękczynne sprawowane były za łaski doświadczone podczas całego Roku Miłosierdzia.

Nowe i stare   Biskup przekracza Bramę Miłosierdzia Jędrzej Rams /Foto Gość

Zakończeniu w legnickiej katedrze pw. św.św. Piotra i Pawła tego niezwykłego roku przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski. Przy ołtarzu towarzyszyli mu m.in. bp Marek Mendyk, a także pracownicy Legnickiej Kurii Biskupiej, Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej oraz księża legnickich parafii. Na początku Eucharystii procesja do ołtarza przeszła przez Bramę Miłosierdzia.

- Zamknięcie Bramy Miłosierdzia oraz zakończenie Roku Miłosierdzia nie oznacza, oczywiście, że Boże miłosierdzie się skończyło. Ono jest i będzie do samego końca. Chodzi o to, byśmy mieli świadomość, że są pewne terminy, są pewne etapy, które stanowią sposobność do tego, byśmy, czyniąc krok, przechodząc próg Bramy albo doświadczając krzywdy czy niesprawiedliwości, wykorzystali te wszystkie sytuacje, by się zwrócić do Tego, który odciąga nas od zewnętrznych okoliczności życia, tych, do których się przywiązujemy, by zwrócić się do Tego, który przeszedł przez próg śmierci, a teraz żyje  - mówił bp Kiernikowski.

Relacja z zamknięcia TUTAJ

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama