Nowy numer 28/2018 Archiwum

"Bezpieczne stoki" ruszyły

Policjanci na nartach pilnują porządku i bezpieczeństwa na trasach narciarskich w Karkonoszach. Wcześniej przeprowadzali pogadanki profilaktyczne z dziećmi. Policyjne patrole na stokach to już kilkuletnia tradycja.

W Karpaczu pojawiły się policyjne patrole narciarskie. To część programu prewencyjnego „Bezpieczne stoki", realizowanego w całej kotlinie jeleniogórskiej. Pierwszego dnia akcji policyjni instruktorzy udzielali najmłodszym bezpłatnych lekcji jazdy na nartach, przeprowadzali pogadanki, konkursy, gry oraz zabawy.

- W policyjnych patrolach narciarskich w tym sezonie bierze udział 20 funkcjonariuszy, których można zobaczyć na stokach w Karpaczu, Szklarskiej Porębie i na „Łysej Górze" w Dziwiszowie. Policyjne patrole pełnią służbę na stokach głównie w weekendy i święta, kiedy jest większy ruch turystyczny. Natomiast w ferie pojawią się na stokach również w dni powszednie - informuje podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Powiatowej Policji w Jeleniej Górze.

Policyjne patrole narciarskie zwracają także uwagę na sprzęt, który narciarze pozostawiają bez opieki, legitymują osoby podejrzanie się zachowujące, zwracają uwagę na kulturę i takt na stoku oraz w kolejkach do wyciągu, a także pilnują, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad. 

- W przypadku turystów, którzy popełniają wykroczenia policjanci w zależności od sytuacji stosują pouczenia lub nakładają mandaty karne - przestrzega podinsp. Bagrowska.

Policjanci pomagają także ratownikom GOPR w udzielaniu pierwszej pomocy. Policyjne patrole narciarskie na „Kopie" w Karpaczu działają 8 lat, a na pozostałych stokach kotliny - 5.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma