Nowy numer 25/2018 Archiwum

System zdmuchiwania - doceniony

Dobrze zakończyła rok Elektrownia Turów k. Bogatyni. Jej pracownicy zostali wyróżnieni przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za autorski program poprawy bezpieczeństwa pracy.

Elektrownia zgłosiła do konkursu, którego celem konkursu jest wyróżnianie rozwiązań technicznych i organizacyjnych, które mogą przyczynić się do poprawy warunków pracy, dwa zadania.

Wyróżniony projekt dotyczył modernizacji przenośników w zasobniku węgla, drugi, nagrodzony listem gratulacyjnym - systemu zdmuchiwania zawisów w zasobnikach przykotłowych węgla.

Autorami pierwszego rozwiązania są Piotr Kotowicz i Sylwester Ignatowicz (obaj pracownicy Elektrowni Turów) oraz Jarosław Waliszewski z firmy HCS Gorlice Sp. z o.o.  Twórcami drugiego projektu są Piotr Kotowicz, Andrzej Śniechowski oraz projektant Błażej Bujak.

Oba projekty rywalizowały w grupie 63 zgłoszonych rozwiązań. Zgodnie z zasadami konkursu, wszystkie zgłoszone prace musiały promować projekty edukacyjne i popularyzować tematykę bezpieczeństwa i ochrony człowieka w środowisku pracy.

Komisja konkursowa, składająca się z ekspertów wyłonionych spośród organizatorów i współorganizatorów konkursu, przyznała w sumie 11 nagród, 16 wyróżnień, 14 listów gratulacyjnych oraz dodatkowo 2 nagrody Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Warto przypomnieć, że podczas ubiegłorocznej edycji konkursu Elektrownia Turów również została wyróżniona za wniosek pn. „Modernizacja kotła nr 6 w zakresie zasuw prętowych podajników węgla”.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma