Nowy numer 21/2018 Archiwum

Samorządowcy podzielili się opłatkiem przejdź do galerii

Jedno z pierwszych spotkań opłatkowych zgromadziło tych, którzy na co dzień są bardzo poróżnieni.

W Centrum Spotkań im. św. Jana Pawła II spotkała się prawie setka samorządowców z terenu całej diecezji legnickiej. Okazją do wspólnego zajęcia miejsc przy stole było spotkanie opłatkowe organizowane przez diecezję legnicką.

Wójtowie, burmistrzowie, starostowie i radni wszystkich opcji politycznych łamali się więc opłatkiem i składali sobie życzenia.

- Cieszę się z tego spotkania. Tutaj dzisiaj karmimy się Słowem Bożym. Tutaj nie ma frakcji czy polityki, tutaj jesteśmy po prostu jednym zgromadzeniem wokół tajemnicy wcielenia Słowa Bożego - mówił Wacław Szetelnicki, przewodniczący Rady Miasta w Legnicy.

Spotkaniu przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski, który nawiązując do odczytanych fragmentów Ewangelii przypominał, że podstawowym grzechem człowieka jest poczucie, że to on poznał prawdę absolutną. Jest to przyczyna wszystkich innych grzechów i oddalania się od prawdziwego źródła jedynej prawdy, Boga.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma