Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Szopki legnickie

W tym roku o laury walczyło aż 226 stajenek i 197 stroików.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Legnicy ma powody do dumy. Na organizowany przez nie wielki konkurs na szopki betlejemskie oraz stroiki napłynęło kilkaset prac.

Co prawda nie był to rekordowy rok, ale i tak jest to ciągle największa taka zabawa na Dolnym Śląsku. Staje się też powoli naszą dolnośląską tradycją, ponieważ organizowany jest już od 27 lat. – Zawsze jest coś do oglądania. Pamiętam sprzed 20 lat przepiękną szopkę piętrową. Była kiedyś szopka z guzików, która trafiła do Muzeum Guzików w Łowiczu. Cieszymy się, że w dzieciach uwalnia się inicjatywa i pomysłowość. Jest to bardzo fajna sprawa. Tradycja naszego konkursu trwa i mam nadzieję, że trwać będzie – mówi Kazimierz Pleśniak z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Najwięcej prac przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach. Grand Prix za najpiękniejszy stroik trafił do rąk Julii Malinowskiej z Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie. Tradycyjnie szopki będą prezentowane m.in. w Muzeum Miedzi w Legnicy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma