Nowy numer 21/2018 Archiwum

Będzie nowy most na Bobrze

GDDKiA zbuduje w Bolesławcu nowy most w ciągu drogi krajowej nr 94. Dodatkowo wyremontuje także ten istniejący. Zapewnienie o finansowaniu tego przedsięwzięcia z budżetu państwa otrzymał prezydent miasta.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu poinformowała prezydenta Piotra Romana, że w projekcie krajowego Programu Działań na Sieci Drogowej w zakresie Drogowych Obiektów Inżynierskich zostało ujęte zadanie:

„Rozbudowa układu komunikacyjnego wraz z przebudową istniejącego i budową nowego mostu przez rzekę Bóbr w ciągu drogi krajowej nr 94 w miejscowości Bolesławiec”.

Oznacza to, że za kilka lat (prawdopodobnie w roku 2020) pojedziemy do lub ze Zgorzelca nową przeprawą. Do tej pory służył do tego most na drodze krajowej nr 94. Przez Bóbr można przeprawić się także zabytkowym, choć znajdującym się w znakomitym stanie technicznym, wiaduktem kolejowym.

Ten cud XIX-wiecznej inżynierii przeżywa obecnie swoją drugą młodość po gruntownym remoncie z 2009 roku. Jest obecnie jedną z najdłuższych przepraw kolejowych w Europie.

Natomiast wstępne rozpoczęcie finansowania prac przygotowawczych do remontu i budowy dwóch mostów drogowych rozpoczną się już w przyszłym roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma