Nowy numer 3/2021 Archiwum

Będzie nowy most na Bobrze

GDDKiA zbuduje w Bolesławcu nowy most w ciągu drogi krajowej nr 94. Dodatkowo wyremontuje także ten istniejący. Zapewnienie o finansowaniu tego przedsięwzięcia z budżetu państwa otrzymał prezydent miasta.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu poinformowała prezydenta Piotra Romana, że w projekcie krajowego Programu Działań na Sieci Drogowej w zakresie Drogowych Obiektów Inżynierskich zostało ujęte zadanie:

„Rozbudowa układu komunikacyjnego wraz z przebudową istniejącego i budową nowego mostu przez rzekę Bóbr w ciągu drogi krajowej nr 94 w miejscowości Bolesławiec”.

Oznacza to, że za kilka lat (prawdopodobnie w roku 2020) pojedziemy do lub ze Zgorzelca nową przeprawą. Do tej pory służył do tego most na drodze krajowej nr 94. Przez Bóbr można przeprawić się także zabytkowym, choć znajdującym się w znakomitym stanie technicznym, wiaduktem kolejowym.

Ten cud XIX-wiecznej inżynierii przeżywa obecnie swoją drugą młodość po gruntownym remoncie z 2009 roku. Jest obecnie jedną z najdłuższych przepraw kolejowych w Europie.

Natomiast wstępne rozpoczęcie finansowania prac przygotowawczych do remontu i budowy dwóch mostów drogowych rozpoczną się już w przyszłym roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama