Nowy numer 44/2020 Archiwum

Dorzuć się do paczki!

Rusza kolejna edycja akcji "Tak, pomagam!". W kilku miastach diecezji legnickiej jak co roku wolontariusze Caritas będą czekali w sklepach na życzliwych darczyńców.

Caritas Diecezji legnickiej zaprasza do wzięcia udziału w przedświątecznej zbiórce żywności. Przez dwa dni - piątek i sobotę (09-10.12) wolontariusze w czerwonych koszulkach będą czekali na nas w kilkunastu supermarketach na terenie diecezji. 

- Będziemy zbierać do oznaczonych koszyków żywność w postaci produktów łatwych w przechowywaniu i z długą datą ważności. Może to być np. makaron, cukier, herbata, olej, mąka, konserwy czy dżem - wylicza Łukasz Żygadło z legnickiej Caritas.

Żywność w ramach bożonarodzeniowej akcji "Tak, pomagam" będzie zbierana także w innych miastach diecezji, m. in.  w Jeleniej Górze, Chocianowie, Lubaniu, Bolesławcu, Szklarskiej Porębie czy Lwówku Śląskim. Wolontariuszy należy szukać głównie w sklepach sieci "Biedronka", która od wielu lat wspiera akcję.

Zebrana żywność posłuży do przygotowania paczek przed świętami Bożego Narodzenia dla najbardziej potrzebujących. W marcu tego roku dzięki zbiórce, w której wzięło udział ponad 500 wolontariuszy legnickiej Caritas, w całej diecezji udało się zebrać ponad 12 ton żywności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama