Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dorzuć się do paczki!

Rusza kolejna edycja akcji "Tak, pomagam!". W kilku miastach diecezji legnickiej jak co roku wolontariusze Caritas będą czekali w sklepach na życzliwych darczyńców.

Caritas Diecezji legnickiej zaprasza do wzięcia udziału w przedświątecznej zbiórce żywności. Przez dwa dni - piątek i sobotę (09-10.12) wolontariusze w czerwonych koszulkach będą czekali na nas w kilkunastu supermarketach na terenie diecezji. 

- Będziemy zbierać do oznaczonych koszyków żywność w postaci produktów łatwych w przechowywaniu i z długą datą ważności. Może to być np. makaron, cukier, herbata, olej, mąka, konserwy czy dżem - wylicza Łukasz Żygadło z legnickiej Caritas.

Żywność w ramach bożonarodzeniowej akcji "Tak, pomagam" będzie zbierana także w innych miastach diecezji, m. in.  w Jeleniej Górze, Chocianowie, Lubaniu, Bolesławcu, Szklarskiej Porębie czy Lwówku Śląskim. Wolontariuszy należy szukać głównie w sklepach sieci "Biedronka", która od wielu lat wspiera akcję.

Zebrana żywność posłuży do przygotowania paczek przed świętami Bożego Narodzenia dla najbardziej potrzebujących. W marcu tego roku dzięki zbiórce, w której wzięło udział ponad 500 wolontariuszy legnickiej Caritas, w całej diecezji udało się zebrać ponad 12 ton żywności.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma