GN 43/2020 Archiwum

Zmiany w KGHM

Dziś podczas walnego, nadzwyczajnego zebrania akcjonariuszy, głosowano nad zmianami w składzie RN KGHM "Polska Miedź" S.A. oraz wysokością zarobków jej członków. Odwołano dwóch dotychczasowych członków rady. Następnie na wniosek przedstawicielki Skarbu Państwa powołano trzech nowych.

W wyniku głosowania walne nadzwyczajne zgromadzenie odwołało z funkcji członków RN Radosława Barszcza i Cezarego Godziuka. Dzień wcześniej rezygnację z tej funkcji złożył Miłosz Stanisławski.

Na ich miejsce przedstawicielka Skarbu Państwa zaproponowała trzy kandydatury: Agnieszki Winnik-Kalemby, Marka Pietrzaka i Wojciecha Myśleckiego. W wyniku głosowania wszyscy zostali powołani na nowych członków RN KGHM.

Agnieszka Winnik-Kalemba jest prawniczką, członkiem Rady Nadzorczej PKO BP a także Banku Rozwoju Środowiska. Marek Pietrzak jest z wykształcenia radcą prawnym i ekonomistą. Członek kilku rad nadzorczych, m. in. w Polskim Radio RDC. Także Wojciech Myślecki zasiadał już w kilku radach nadzorczych, m. in. Tauronie i grupie Energa. Jest pracownikiem naukowym na Politechnice Wrocławskiej.

Kompetencji nowych członków rady nie chciał oceniać Dominik Hunek, przewodniczący Rady nadzorczej KGHM. Zaznaczył za to, że bardzo dobrze ocenia współpracę z dwoma odwołanymi członkami rady.

W dalszej części obrad podejmowano uchwały kształtujące wynagrodzenia zarządu. Teraz miesięczne wynagrodzenie stałe dla jego członków może wynosić od 7-15 stawek przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w IV kwartale roku poprzedniego. Wg danych GUS było to 4280,39 zł.

Dlatego wynagrodzenie stałe członków zarządu KGHM będzie wynosiło od 29 tys. 963 zł do nawet 64 tys. 206 zł. Do tego dojdzie tzw. część zmienną pensji. Jej wysokość jest zależna od tzw. realizacji celów zarządczych spółki. Nie może jednak wynosić więcej niż 100 proc. wynagrodzenia stałego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama