Nowy numer 47/2020 Archiwum

Co w tym tygodniu?

W czwartek kobiety w stanie błogosławionym będą mogły otrzymać specjalne błogosławieństwo.

W czwartek 8 grudnia Kościół będzie wspominał Niepokalane Poczęcie NMP. Tego dnia wiele osób rozpoczyna modlitwę w ramach Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O 18.30 w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy odbędzie się Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem w intencji kobiet w stanie błogosławionym oraz w intencji małżonków pragnących potomstwa. Słowo Boże wygłosi o. Mikołaj z Ukrainy.

W piątek w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy (os. Piekary) rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je znany krakowski kapłan ks. prof. Andrzej Zwoliński (kierownik Katedry Katolickiej Nauki Społecznej w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie).

W sobotę odbędzie się spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej, ale może przyjść na nie każdy, kogo zainteresuje temat spotkania. Spotkanie odbędzie się w Centrum Ewangelizacyjnym przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy. Tematem przewodnim będzie hasło: Europa w czasie współczesnej wędrówki ludów”.

Wykładowcami będą ks. prof. PWT dr hab. Grzegorz Sokołowski (prelekcja „Migracje a tożsamość”), ks. prof. PWT dr hab. Jan Klinkowski („Wspólnoty chrześcijańskie w zmieniającej się sytuacji Bliskiego Wschodu”), Michael Abdalla („Kościół Asyryjski - historia i współczesność”) oraz ks. dr Zbigniew Chromy („Chrześcijaństwo i islam, dialog czy konfrontacja?”).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama