Nowy numer 44/2020 Archiwum

Podwójny jubileusz „trójki”

Święto 30-lecia nadania imienia Arkadego Fiedlera oraz 10-lecie powstania Szkolnego Koła TPD obchodziła Szkoła Podstawowa nr 3 w Polkowicach.

Uroczystości rozpoczęły się od znakomitych występów dzieci, które tańcem, układami choreograficznymi, piosenkami, skeczami i scenkami rodzajowych przedstawiły sylwetkę Arkadego Fiedlera, patrona szkoły, jednego z najznakomitszych polskich podróżników. 

Stąd przed publicznością zaprezentowały się m. in. mali Afrykańczycy w tańcu z dzidami, wiotkie i piękne Tahitanki w pląsach prosto z wysp Polinezji czy zawadiackie „batiary” z piosenką o Lwowie.

Entuzjastyczne przyjęcie publiczności miały dzieci tańczące synchronicznie w rytm światowych szlagierów. Całość zachęcała młodych ludzi do podróżowania po świecie, tak, jak to robił przez większość swojego życia patron polkowickiej „trójki”.

Kolejnym powodem świętowania był jubileusz 10-lecia Szkolnego Koła Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Koło zrzesza obecnie 31 nauczycieli SP 3, a od września tego roku także 13 uczennic. Przez dekadę swojej działalności dzięki pomocy Koła udało się dofinansować kolonie, wycieczki i bilety do kin i teatrów dla ogromnej liczby dzieci. Od trzech lat dofinansowywane są także wycieczki klasowe i wypoczynek letni.

W sumie z tej formy pomocy skorzystało do tej pory prawie 50 uczniów. Szkolne Koło TPD przy polkowickiej „trójce”, które od początku prowadzi Danuta Synowiec, współpracuje także m. in. z bankiem żywności w Jaworze, polkowickim Stowarzyszeniem „Żyć Godnie” oraz wrocławskim hospicjum.

Dzięki pracy jego wolontariuszy udało się także zebrać żywność świąteczną dla wielu ubogich rodzin w Polkowicach oraz pomóc w zakupie leków dla chorych uczniów szkoły.

Wszystkie te walory sprawiły, że decyzją Rady Krajowej Towarzystwa Pomocy Dzieciom Szkoła Podstawowa nr 3 w Polkowicach została wyróżniona odznaką „Przyjaciel Dzieci” ze wstęgą. Odznaczenie wręczył, przypinając je do szkolnego sztandaru. Kazimierz Pleśniak, prezes zarządu okręgowego TPD w Legnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama