Nowy numer 25/2018 Archiwum

300 ton jedzenia

Mieszkańcy aż 35 parafii otrzymali pomoc dzięki Caritas Diecezji Legnickiej.

Tą pomocą jest darmowa żywność przekazana w ramach unijnego programu pomocy żywnościowej z nadwyżek produkcji.

Dzięki zaangażowaniu parafii każda osoba zakwalifikowana do programu ma otrzymać 48,59 kg żywności, m.in. mleko, gulasz wieprzowy i makarony, ryż, cukier, a także filet z makreli w oleju czy szynkę drobiową.

Produkty te trafią do 6 144 osób do czerwca przyszłego roku. Będzie to łącznie prawie 300 ton jedzenia.

- Ten program ma o wiele wyższe wymagania biurokratyczne niż te sprzed kilku lat. Tutaj osoba chcąca otrzymać pomoc musi zostać najpierw zakwalifikowana przez ośrodek pomocy społecznej w miejscu zamieszkania. Tam otrzymuje się zaświadczenie o kwalifikacji i dopiero z nim można przyjść do parafii i otrzymać pomoc - mówi Łukasz Żygadło z legnickiej Caritas.

Wspomniane parafie to m.in. pw. Marii Magdaleny w Bogatyni, pw. św. św. Piotra i Pawła w Bogatyni, pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Świeradowie-Zdroju, pw. NSPJ w Legnicy, pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy, pw. Trójcy Świętej w Legnicy, pw. Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim, Twardocice, Henryków czy Prusice.

Żywność jest pozyskiwana z polskiego rynku. To Agencja Rynku Rolnego ogłasza przetarg i startują w nim polscy rolnicy. Oni partiami dostarczają później produkty do instytucji rozdysponowujących jedzenie, m.in. Caritas Diecezji Legnickiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma