Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kolejne karczmy piwne odwoływane

Zaplanowana 11. Chocianowska Karczma Piwna została odwołana. Nie odbędzie się także karczma organizowana przez związki kopalni ZG Lubin. Powód: tragiczne wypadki w kopalniach.

Jak poinformował dziś portal chocianów.pl, w mieście zrezygnowano ze zorganizowania 19 listopada dorocznej karczmy górniczej. Barbórka, górnicze święto obchodzone zgodnie z wielowiekową tradycją we wspomnienie św. Barbary, organizował w Chocianowie miejscowy ośrodek kultury.

Jak podano w oficjalnym komunikacie, karczmę odwołano z powodu małego zainteresowania imprezą. Nieoficjalnie mówi się, że na nikłą frekwencję wpłynęły ostatnie, tragiczne wydarzenia w KGHM. Przypomnijmy, że tylko w tym roku w kopalniach i hutach należących do KGHM zginęło tragicznie 10 górników.

Z karczm piwnych i babskich combrów rezygnują kolejne zakłady. W Zakładach Górniczych "Lubin" nie odbył się zaplanowany na 12 listopada Bal Barbórkowy, organizowany co roku przez Związek Zawodowy „Miedziowi”. Kilka dni wcześnie poinformowało o tym na swoim facebookowym profilu prezydium związku. Powód? Jeden z górników, którzy zginęli na początku listopada w kopalni ZG Lubin był członkiem ZZ "Miedziowi".

Nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska KGHM w sprawie ewentualnego odwołania kolejnych imprez barbórkowych. Nieoficjalnie władze miedziowej spółki rozważają odwołanie wszystkich imprez związanych z tegorocznymi barbórkowymi obchodami Dnia Górnika.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama