Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Legnicka Caritas poprowadzi kolejny ośrodek

1 grudnia w Jeleniej Górze zostanie otwarty Środowiskowy Dom Samopomocy dla 30 osób niepełnosprawnych. Konkurs na prowadzenie Domu dla mieszkańców Jeleniej Góry wygrała Caritas Diecezji Legnickiej.

Nowy ośrodek znajduje się przy alei Jana Pawła II 7/9. Dogodna lokalizacja oraz bezpośrednia bliskość z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej z pewnością będą sprzyjały jego funkcjonowaniu.

- Budynek jest świeżo wyremontowany, odpowiednio wyposażony, pozbawiony barier architektonicznych z windą dobrze zharmonizowaną. Zajęcia będą się tu odbywać pięć razy w tygodniu i będą prowadzone przez osoby mające doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi - poinformował Łukasz Żygadło z legnickiej Caritas.

Na początek personel Środowiskowego Domu Pomocy będzie liczył 8 osób. Warto podkreślić, że jest to już czwarta placówka dla osób niepełnosprawnych, którą będzie prowadzić diecezjalna Caritas. Od ponad 10 lat Caritas Diecezji Legnickiej prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej i. św. Franciszka w Legnicy i Zakład Aktywizacji Zawodowej „Rosa” w Jeleniej Górze oraz Warsztat Terapii Zajęciowej im. św. Krzysztofa we Lwówku Śląskim.

W sumie uczestniczy w tych zajęciach prawie 100 osób niepełnosprawnych. Kolejne 30 znajdzie swoje miejsce w nowym ośrodku w Jeleniej Górze. Rekrutację do Środowiskowego Domu Pomocy prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy