Nowy numer 48/2020 Archiwum

III Forum Kół Przyjaciół Dzieci

Legnicki Oddział Miejski TPD zrzesza 140 kół. To najliczniejszy oddział w Polsce. Z kolei cały okręg dolnośląski TPD składa się obecnie z 260 Kół. To znaczy, że mamy ich więcej niż we wszystkich trzech pozostałych okręgach w Polsce!

- W podstawówce mam 44 wolontariuszy. Nie mniej w liceum salezjańskim. Dodatkowo 18  osób należy do Koła TPD. Aby móc to wszystko utrzymać i jeszcze chcieć rozszerzać swoją działalność, trzeba samemu dużo pracować, nie oszczędzać się i w ten sposób dawać przykład. Innego sposobu nie ma. Najlepszym dowodem na to jest nasz prezes, Kazimierz Pleśniak. Ciśnie nas i wymaga. Ale tylko dzięki temu można osiągnąć takie efekty - uważa. 

W III Forum Kół Towarzystw Przyjaciół dzieci wzięli udział m. in. minister Marek Michalak - rzecznik praw dziecka, Wiesław Kołak - prezes Zarządu Głównego TPD, Józef Bogdaszewski, prezes Krajowego Komitetu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej TPD, przedstawiciele samorządów ( w tym n. in. wiceprezydenci Legnicy i Jeleniej Góry), kuratorium oświaty, oraz 80 przedstawicieli najaktywniejszych kół Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z całego Dolnego Śląska.

Podczas forum Marek Michalak, kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu ogłosił, że decyzją z dn. 29 października Kapituła przyznała Order Uśmiechu Kazimierzowi Pleśniakowi, prezesowi TPD w Legnicy, wieloletniemu działaczowi społecznemu na rzecz dzieci i młodzieży. Wręczenie słonecznego medalu zaplanowano na I kwartał przyszłego roku.

W trakcie Forum medalem dr Henryka Jordana odznaczono dr. Tadeusza Samborskiego, Grzegorza Żądło i Izabelę Jokiel. Natomiast odznaką „Przyjaciel Dziecka” wyróżniono Grzegorza Szczepaniaka, dyrektora legnickiego Centrum Kultury. W forum wzięli udział przedstawiciele Kół TPD m. in. z Legnicy, Lubina, Świerzawy, Jeleniej Góry, Lubania, Pieńska, Kamiennej Góry, Bolesławca, Wambierzyc, Bystrzycy Kłodzkiej, Wałbrzycha, Radkowa, Złotoryi, Polkowic, Budziwojowa, Krotoszyc i Bieniowic.

Podsumowaniem III Forum Kół Towarzystwa Przyjaciół Dzieci będzie wydawnictwo zawierające podstawowe tezy i refleksje z dwudniowego spotkania. Warto przypomnieć, że za niespełna trzy lata, w 2019 roku, będziemy obchodzić setną rocznicę powstania TPD.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama