Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

W Stankowicach zasadzili Pola Nadziei

W nieszablonowy sposób świętowali Dzień Nauczyciela. W przyszkolnym ogródku dzieci i rodzice posadzili żonkile, aby pomagać podopiecznym hospicjów.

- Sadzonki te zostały przez nas wspólnie wysadzone w przyszkolnym ogródku, a wszystko po to, aby podjąć długofalową akcję pomocy dzieciom w trudniej sytuacji życiowej, którym przyszło zmagać się z ciężarem swojej choroby - wyjaśnia.

Chodzi o ogólnopolską, ekologiczno-charytatywną akcję Pola Nadziei, wymyśloną przez przez Fundację Marie Curie Cancer Care (MCCC) z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Fundacja powstała w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Dziś jest wiodącym wśród specjalistycznych ośrodków opieki paliatywnej w Wielkiej Brytanii.

Wolontariusze sadzą jesienią żonkile, dając wyraz jedności z chorymi dziećmi, podopiecznymi MCCC. Do wiosny odbywają się  prelekcje lub warsztaty prowadzone przez pracowników i wolontariuszy fundacji.

Jednym ze stałych elementów akcji jest wiosenny Żółty Marsz Życia, która ma za zadnie pokazać, że osoby nieuleczalnie chore są tuż obok nas, i że tak jak zdrowi ludzie, mają swoje marzenia i pragnienia. Własnie do tego projektu zgłosiła się podstawówka w Stankowicach.

- Kolejny raz okazało się, że większość naszych dzieci i rodzice mają czułe serca na potrzeby innych osób. Dzieci przyniosły do szkoły kilkadziesiąt cebulek różnorodnych odmian żonkili. Wszystkie przyniesione sadzonki, co do jednej, dzieci pieczołowicie posadziły wokół budynku szkoły - mówi K. Rozejbajger.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy