GN 28/2018 Archiwum

Krzyżem na ziemi przejdź do galerii

W legnickim sanktuarium przepraszano Boga za grzechy narodu polskiego.

Łącznie nawet kilkaset osób skorzystało z propozycji duszpasterzy sanktuarium św. Jacka w Legnicy dotyczącej modlitw przepraszających Boga za grzechy narodu polskiego. Propozycja ta nawiązywała do wielkiego nabożeństwa na Jasnej Górze, które odbywało się w tym samym czasie. Pragmatyzm duszpasterzy zmobilizował ich do zorganizowania modlitw w miejscu cudu eucharystycznego dla tych, którzy z różnych względów nie mogli pojechać na Jasną Górę.

Modlitwy rozpoczęło wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po niej była indywidualna modlitwa, Różaniec święty i Eucharystia.

Wśród modlących się były osoby młode, z dziećmi, starsze, a nawet kapłani, w tym niektórzy w ubraniach cywilnych. 

- Przyszłam, ponieważ mam za co przepraszać i za co dziękować. Tu chodzi tak o mnie, jak i o moją rodzinę i znajomych. Gdy usłyszałam, że będzie taka okazja, to nawet minutki nie pomyślałam, że nie przyjdę. Musiałam, przyszłam. Od małego mam wielką cześć do Matki Bożej i gdy Ona mówi, że trzeba pokutować, to trzeba - mówi Henryka Świstarak. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma