Nowy numer 28/2018 Archiwum

O gospodarce u franciszkanów

Gościem środowego (13.10) 291. spotkania Duszpasterstwa Ludzi Pracy ’90 w Legnicy był prof. Jerzy Żyżyński, wybitny polski ekonomista.

Uczony przedstawił wykład o perspektywach rozwoju polskiej gospodarki. Wiele miejsca poświęcił okresowi transformacji w Polsce w kontekście wielkich zakładów pracy, które charakteryzowały polski przemysł przez powojenne lata, a które zostały zlikwidowane. Przypomniał m. in., że w pierwszych latach po 1989 roku w wyniku błędnej reprywatyzacji więcej zakładów pracy zlikwidowano, niż zbudowano nowych.

- To nie dlatego, że ci kapitaliści byli tak bardzo źli, ale dlatego, że mieliśmy nieprzygotowane do transformacji mechanizmy finansowe - wyjaśniał. Prof. Jerzy Żyżyński, członek Rady Polityki Pieniężnej w kadencji 2016–2022, był gościem DLP ’90 już po raz piąty.

Wykład poprzedziła Msza św., której przewodniczył o. Beniamin, od niedawna przebywający domu oo. franciszkanów, gdzie odbywają się spotkania DLP ’90. Była to Msza św. dziękczynna za posługę oo. franciszkanów z prowincji św. Jadwigi Śląskiej na rzecz DLP ’90.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma