Nowy numer 25/2018 Archiwum

Mercedes zainwestuje w Jaworze

„Przy poszukiwaniu lokalizacji nowej fabryki rozważaliśmy siedem miejscowości, lecz kiedy nasza drużyna wróciła z Jawora, powiedzieli trzy słowa „to jest to!”, powiedział Markus Schaefer, reprezentujący koncern Daimlera.

Za 0,5 mld z koncern Daimlera zbuduje na terenie Jawora montownię silników benzynowych oraz wysokoprężnych, które będą montowane w samochodach marki mercedes. Inwestor zapowiada zatrudnienie kilkuset osób, głównie z terenu gminy Jawor. Będzie to druga (po zbudowanej 12 lat temu w Polkowicach fabryce Volkswagena) montownia niemieckich silników na terenie diecezji legnickiej. Mateusz Morawiecki, premier i minister rozwoju i finansów powiedział, że będzie to na pewno perła współpracy polsko-niemieckiej.

- Taka marka jak Mercedes na pewno będzie świadczyła o atrakcyjności inwestycyjnej Polski - mówił Morawiecki. Budowa fabryki silników mercedes w Jaworze będzie prawdopodobnie wsparta pomocą publiczną, prawdopodobnie w wys. 18,75 mln euro. Wszystkie silniki z Jawora będą eksportowane.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma