Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Wielka Pokuta też w Legnicy

W najbliższą sobotę w miejscu cudu eucharystycznego będzie można włączyć się do jasnogórskich uroczystości.

W najbliższą sobotę na Jasnej Górze odbędzie się Wielka Pokuta. Inicjatywa ma na celu zgromadzenie jak największej ilości Polaków, by w narodowym sanktuarium przepraszać Boga za grzechy popełnione przez nasz naród.

- Chodzi tutaj o grzechy, które popełniamy my sami, jako pojedynczy ludzie ale także chodzi o wielkie grzechy społeczne. Wśród nich jest chociażby komunizm. Ten system przez wiele lat sprawiał, że w Polsce były możliwe aborcje na życzenie. Specjaliści mówią nawet o kilkudziesięciu milionach aborcji w Polsce do 1989 roku. Grzechy z jednej strony obrażają miłość Boga a z drugiej zaburzają relacje z innymi ludźmi. Mimo że dzisiaj nie ma aborcji na życzenie, pokłosiem tamtych milionów jest syndrom postaborcyjny u wielu Polaków, nieufność jednych do drugich, rozbite i rozbijane małżeństwa i rodziny, nieumiejętność budowania dojrzałych relacji - mówił Lech Dokowicz, znany reżyser, podczas spotkania z mieszkańcami Legnicy w sanktuarium św. Jacka. Właśnie wtedy narodził się pomysł, by zorganizować takie małe narodowe spotkanie właśnie w tym miejscu cudu eucharystycznego. Miejscu przemiany konsekrowanej hostii w fragment mięśnia ludzkiego serca w agonii.

- Nie robimy żadnej konkurencji dla Jasnej Góry - mówił ks. dr Andrzej Ziombra, proboszcz tego miejsca. - Po prostu zdajemy sobie sprawę, że nie każdy będzie miał możliwość pojechania do Częstochowy. Dlatego na pewno coś zorganizujemy - mówił kapłan.

Jak powiedział, tak też się stało. Legnickie wielkie przebłaganie rozpocznie się w godzinie miłosierdzia w najbliższą sobotę w sanktuarium św Jacka. Oto plan:

15.00 - nabożeństwo pokutne w oparciu o Dzienniczek św. s. Faustyny

16.00 - przebłagalna adoracja za grzechy własne oraz krewnych z możliwością spowiedzi 

17.00 - przebłagalny różaniec z aktem przebzczenia

18.00 - Eucharystia 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy