Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zaadaptowany ku zbawieniu

To miejsce czekało na poświęcenie Bogu 70 lat.

7października poświęcony został kościół pw. Nawiedzenia NMP w Łaziskach, miejscowości przynależącej do parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kruszynie. Miejsce to służy mieszkańcom Łazisk od 70 lat, czyli od czasu, gdy przyjechali tutaj z Kresów Wschodnich.

W wielu miejscowościach Polacy przejmowali kościoły katolickie, czasem protestanckie. W Łaziskach żadnego jednak nie było. – Zaadaptowali więc na ten cel miejscową świetlicę. Po latach gruntownie ją odremontowano, położyliśmy m.in. przepiękną podłogę, i nareszcie mogła stać się oficjalnie miejscem poświęconym Bogu – mówił ks. kanonik Ludwik Maciak, proboszcz miejsca. Poświęcenia dokonał ordynariusz bp Zbigniew Kiernikowski. – Jezus jako Bóg jest niezmienny, stały. Może być fundamentem wszystkiego. Dlatego przyszedł, by w naszych ludzkich, zmiennych warunkach przeżyć to, co najbardziej zmienia życie człowieka – śmierć. I to śmierć na krzyżu, niesprawiedliwą. Dlatego został ustanowiony Panem wszystkiego. My w tych zmiennych warunkach życia uzyskujemy tę niezmienną pewność, niezmienność życia, które się nie kończy, właśnie przez odniesienie do Jezusa Chrystusa. I żebyśmy mogli to przeżywać, potrzebujemy miejsca zgromadzenia, słuchania słowa Bożego, sprawowania sakramentów – mówił biskup.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma