Nowy numer 28/2018 Archiwum

Dziecko jak kwiatowy pąk

Drugi w Czechach, a pierwszy w diecezji Hradec Králové pomnik dzieci nienarodzonych odsłonięto w Czeskiej Trzebowej (Česká Třebová).

Pomnik przedstawia dłonie ochraniające nierozwinięty pączek kwiatu. Znajduje się niedaleko kaplicy pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Czeskiej Trzebowej (Česká Třebová). Zaprojektował go Petr Rejman, czeski artysta plastyk, właściciel zakładu stolarskiego w niedalekim Dolnym Ujeździe (Dolní Újezd).

Pomnik odsłonięto i poświęcono kilka dni temu. U jego podstawy wyryto fragment pochodzący z Księgi Jeremiasza: "Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znalem cię".

Jak podaje oficjalna strona internetowa diecezji Hradec Králové, jest to drugi w całych Czechach pomnik upamiętniający dzieci nienarodzone. Pierwszy odsłonięto przy polsko-czeskiej granicy w miejscowości Trzyniec (Třince) k. Cieszyna. Jak podaje portal diecezji hradeckralovskiej, pomysł ufundowania pomnika przyszedł ze Słowacji, gdzie tego typu inicjatyw zrealizowano już kilka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma