Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Jest w tej modlitwie siła!

W sobotę w Krzeszowie odbyła się 8. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca. W niedzielę zawitali tu członkowie i sympatycy Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci oraz diecezjalnego Eucharystycznego Ruchu Młodych.

Starsi, młodsi i najmniejsi - całe rodziny wysiadały z autokarów, które w sobotę (01.10) od rana zajeżdżały na parking przed założeniem krzeszowskim. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca skupia bowiem tych, którzy w moc tej  modlitwy wierzą z całego serca.

- Dzięki Radiu Maryja i TV Trwam różaniec nabiera rozpędu - uważa ks. Kopko,diecezjalny duszpasterz Kół Żywego Różańca. Jak informuje, w tym roku sanktuarium wydało specjalną broszurkę z akcją, propagująca nieustanny różaniec w intencji papieża, biskupów, kapłanów, o życie dla wszystkich nienarodzonych oraz w intencji ojczyzny. - Chcielibyśmy, aby w każdej wierni godzinie czuwali na modlitwie. Już zapisują się kolejne osoby, nie tylko z diecezji, ale także z innych regionów Polski oraz z zagranicy, które deklarują godzinę takiego czuwania w dzień lub w nocy - mówi kustosz krzeszowskiego sanktuarium.

Gościem sobotniego spotkania w Krzeszowie był bp Jacek Kiciński, biskup pomocniczy diecezji wrocławskiej. Hierarcha powiedział do uczestników spotkania katechezę, mówiąc w niej m. in. o roli Słowa Bożego jako światła naszego życia. W programie pielgrzymki znalazły się także adoracja Najśw. Sakramentu oraz Msza św., której przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski, ordynariusz legnicki. W swoim słowie do wiernych podkreślał znaczenie rodziny, świątyni oraz wiary.

- Ważne jest rodzinne pielgrzymowanie, takie, jakie odbywała św. Rodzina. Ono jest wyrazem utrzymywania tradycji, oddawania chwały Bogu i świętowania. Świątynia jest tym miejscem, w którym nie tylko rozmawiamy z Bogiem, modlimy się, ale też słuchamy Jego słowa. Trzeba pamiętać, że właśnie z tego rodzi się wiara - mówił bp Zbigniew.

Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca odbywa się co roku w pierwsza sobotę października. W niedzielę natomiast do Krzeszowa zjechali członkowie i sympatycy Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci oraz diecezjalnego Eucharystycznego Ruchu Młodych. Obecna była także Madzia Buczek, założycielka podwórkowego ruchu różańcowego. I znowu, jak w sobotę, podkreślano wagę i siłę modlitwy różańcowej.

- Różaniec ma ogromną moc. To nie jest jedynie przekładanie w palcach paciorków. Jeżeli odmawiamy modlitwę pozdrowienia anielskiego i modlitwę Ojcze Nasz pobożnie, jeżeli zaczynamy rozumieć każde słowo, to ta modlitwa jest cudowna i przewraca świat! A my dzięki różańcowi stajemy się lepsi - zapewnia ks. Marian Kopko. Niedzielne spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych oraz diecezjalnego ERM-u rozpoczął koncert dziecięcego zespołu "Promyczki".

W południe rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy naszej diecezji. Zwracając się do uczestników niedzielnego spotkania powiedział, że raduje go możliwość przeżywania tego dnia we wspólnocie osób, które kochają Pana Jezusa i Matkę Najświętszą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy