Nowy Numer 29/2018 Archiwum

W Bolesławcu rozmawiali o kryzysie emigracyjnym

Bolesławiec gościł przedstawicieli Euroregionu "Nysa". Mówiono głównie o projekcie granicznym "Bezpieczna przyszłość bez granic”.

Wizyta studyjna w Bolesławcu była jednym z punktów trzydniowej konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Europejskich Regionów Granicznych (SERG). Odbyła się ona już we wszystkich trzech częściach Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa: Görlitz, Libercu, a teraz w Bolesławcu.

- "Bezpieczna przyszłość bez granic” jest niezwykle aktualnym i wymownym tematem, szczególnie w obliczu kryzysu emigracyjnego w Europie - mówił podczas spotkania Piotr Roman, prezydent Bolesławca - a powierzenie  Euroregionowi Neisse-Nisa-Nysa organizacji dorocznej konferencji, jest dla nas ważnym wyróżnieniem - dodał.

Podczas konferencji przedstawiciele SERG dowiedzeli się m. in. o efektach dotychczasowej współpracy transgranicznej w tym regionie. Mieli również okazję poznać historię, tradycje oraz różnorodność kulturową jego polskiej części.

Stowarzyszenie Europejskich Regionów Granicznych, od 1971 roku, zrzesza ponad 70 wspólnot granicznych oraz związków regionów z  kilku krajów. Stowarzyszeniu przewodniczy Karl–Heinz Lambertz. od 1992 r. członkiem SERG jest Euroregion Neisse-Nisa-Nysa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma