Nowy numer 33/2018 Archiwum

Kurort dla wytrawnych

W Sudetach przybywa turystów, którzy oprócz wycieczek w góry oczekują od władz miejskich oferty kulturalnej na wysokim poziomie. I taką otrzymują.

Sezon letni okazał się dla Szklarskiej Poręby rekordowy pod względem odwiedzin turystycznych. Miasto nad Kamienną przeżywało prawdziwe oblężenie od maja do września. - Sezon należy uznać za bardzo udany - uważa Kornel Olbrycht z punktu Informacji Turystycznej (IT) w Szklarskiej Porębie.

- Obiekty noclegowe były obłożone prawie cały czas w stu procentach. Nasza baza noclegowa, która obejmuje bez mała 400 obiektów z prawie 10 tysiącami miejsc noclegowych, była cały czas obłożona. Sam tylko punkt IT odwiedziło w ciągu lata prawie 14 tys. turystów - mówi "Gościowi" Kornel Olbrycht.

Na uwagę zasługuje fakt, że do Szklarskiej Poręby przyjeżdża coraz więcej turystów dociekliwych, pogłębiających swoją wiedzę. To, zdaniem urzędników, dowód na to, że oferta turystyki edukacyjnej przygotowana przez miasta jest dobrze odbierana przez przyjezdnych. Poza Polakami, stanowiącymi największy odsetek odwiedzających miast, do Szklarskiej Poręby coraz chętniej przyjeżdżają Niemcy, Czesi, Holendrzy i Francuzi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma