Nowy numer 48/2020 Archiwum

Na mury!

Ten sienkiewiczowski okrzyk nie zachęcał tym razem do obrony jasnogórskiego klasztoru, ale do radosnego okrzyku zwycięstwa: „Jezus jest naszym Panem”!

Przy średniowiecznych murach miasta już po raz drugi odbyło się spotkanie uwielbieniowe dla mieszkańców Lubina. Przy muzyce, tańcu, modlitwie, w atmosferze radości ogłaszano zwycięstwo Boga „we wszystkich rumowiskach i wyłomach, aby Pan odnowił to, co w naszym mieście niszczy grzech i zło”, jak głosił plakat przygotowany na tę okazję.

Wśród modlących się, tańczących i śpiewających była salezjanka s. Elżbieta, która do Lubina przyjechała z Piły przed trzema tygodniami. Mówi, że takie spotkania, mające na celu m.in. zrobienie z Lubina „twierdzy” wypełnionej chwałą Bożą, nie są jej obce. – W Pile także je organizowaliśmy, ale na głównym deptaku. To efekt budzącego się ruchu uwielbieniowego w parafiach. Sama też prowadziłam wspólnotę ewangelizacyjną – mówi. Salezjanka uważa, że rola Kościoła otwartego, którego immanentną cechą są modlitwy uwielbieniowe, ciągle wzrasta. – Zaczyna się od osób dorosłych i promieniuje na młodzież. Doświadczenie ostatniego spotkania młodych, które odbyło się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie, z Mszą św., modlitwą uwielbienia, adoracją Najświętszego Sakramentu i pracą w grupach, dowodzi, że młodzi ludzie poszukują okazji do bycia z Jezusem, doświadczania Jego obecności – uważa. Kuba Wiśniewski, 14-latek z Lubina, potwierdza te słowa. Uczestniczył zarówno w pierwszym uwielbieniu na murach Lubina, jak i poprzedzających drugie spotkanie uroczystościach w kościele Serca Bożego. Co go tu sprowadza? – Pewność, że spotkam zmartwychwstałego Jezusa, poczuję Go w swoim sercu, i potrzeba odkrywania Jego tajemnic – mówi dojrzale. – Czuję to wyraźnie poprzez modlitwę i widzę na własne oczy – zapewnia młody człowiek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama