Nowy numer 48/2020 Archiwum

"Książkowe" dzieło Boże

Legniczanie zbierają książki na kiermasz dla chorej Laury. Ten już w najbliższy weekend.

W czasie Forum Charyzmatycznego (10 i 11 września w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy) odbędzie się kiermasz książek religijnych, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację 6-letniej Laury. Dziewczynka uległa ciężkiemu wypadkowi 2 czerwca br. Obecnie przebywa w klinice "Budzik" pod Warszawą, gdzie przechodzi rehabilitację.

Legniczanka Ewa Budzińska, zachęcając do zbiórki, nie waha się mówić o tym, że dziewczynka dzięki modlitwie wielu osób w cudowny sposób została uratowana.

- Pan Bóg jest nieodgadniony i nieobliczalny w swoich dziełach. A to jest dzieło Boże. O wypadku dowiedziałam się zaraz po nim. Akurat byliśmy na spotkaniu modlitewnym w parafii pw. św. Jacka. Kilka dni później pojechaliśmy do Lichenia, na dziękczynienie za kanonizację św. ks. Stanisława Papczyńskiego. Tam modliliśmy się w jego kaplicy, pomodliłam się i zamówiliśmy też Mszę świętą wieczystą za Laurę - mówi Maria Chrzan, członkini Maryjnej Grupy Modlitewnej, która zajmuje się zbiórką. - Sama zbiórka jest dalszą pomocą. Po koncercie kończącym Dni w Diecezjach podczas Światowych Dni Młodzieży staliśmy w kilka osób i ktoś zapytał Ewę, czy po zeszłorocznej bardzo udanej inicjatywie zbierania książek na pomoc jednej dziewczynie, planuje jej powtórzenie. Ewa powiedziała, że można, ale nie ma dla kogo zbierać. No jak to, pomyślałam, przecież jest nasza Laura. Nasza, ponieważ jest rodziną jednej osoby z Maryjnej Grupie Modlitewnej działającej w parafii franciszkanów - mówi legniczanka.

Ewa Budzińska pytana o powód organizacji akurat takiego wsparcia uzasadnia:

- W zeszłym roku to byl taki spontan, bo pewna osoba chora na fibromialgie poprosiła o pomoc. Modliłam się o pomysł jak to zrobić... I Duch Święty dał natchnienie: pomysł ze sprzedażą używanych książek religijnych, zebranych od ludzi dobrej woli Wówczas to był głównie Różaniec Rodziców. Ludzie niektórzy dawali więcej niż była warta książka. A ile było modlitwy za tę chorą osobę... - pisze legniczanka.

Książki można dostarczyć do sklepów przy w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy (pon-pt godz. 10-18) oraz do sklepu Polskiego Centrum św. Hildegardy (przy Centrum Spotkań im. św. Jana Chrzciciela pod kościołem pw. Matki Bożej Królowej Polski (czynny od godz. 9 do 17).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama