Nowy numer 15/2024 Archiwum

ŚDM ver. 2.0?

Za kilka dni rusza Spotkanie Młodych. Nie może cię tam zabraknąć!

Już za tydzień w Legnickim Polu wystartują kolejne wielkie, młodzieżowe rekolekcje diecezji legnickiej. Od ponad 20 lat noszą one nazwę Spotkania Młodych. W tym roku zaplanowano je od czwartku 25 sierpnia do niedzieli 28 sierpnia.

Hasłem przewodnim będą słowa: "Serca Dwa". Dlaczego akurat te i czy mają związek z Maryją i Jezusem - dowie się ten, kto przyjedzie.

A na miejscu czekają go m.in. Eucharystia, adoracja, rozmowa duchowa, spowiedź, nabożeństwa nocą, konferencje (ks. Mariusz Rosik, biblista, o.Kazimierz Tyberski, kapelan więzienia, ks. Mirosław Drapała, grekokatolik, s. Christofora Jagła od św. Faustyny, Mikołaj Kapusta, youtuber, Jola Szymańska, blogerka, i wielu innych), prace w grupach, wspólny taniec, koncerty (Bęsiu i Stróże Poranka).

Żeby wziąć udział, potrzeba niewiele. 60 zł na wpisowe, karimata, śpiwór, ewentualnie namiot (noclegi na sali gimnastycznej lub na campingu - do wyboru). Organizatorzy zapewniają: obiad dwudaniowy codziennie, chleb i herbatę rano i wieczorem, łazienki z ciepłą wodą, nawet na campingu i gadżety niespodzianki.

A oto dlaczego do Legnickiego Pola przyjadą ci ludzie:

Łukasz Buczny

Na spotkaniu będę dopiero po raz drugi. Przed rokiem, ten pierwszy raz, do wyjazdu namówili mnie moi rodzice. Na miejscu spotkałem kolegę, który zaprosił mnie do pomocy przy organizacji. Zostałem porządkowym. Bardzo mi się to spodobało. Mogłem pomagać innym. Wiem, jak to jest być po raz pierwszy i dlatego chcę w tym roku też w ten sposób służyć i pomagać tym, którzy przyjadą. Co do samych wydarzeń to bardzo przeżyłem nocną adorację krzyża. Atmosfera była bardzo nastrojowa - poprzez śpiew chóru, dźwięk organów, nocną porę, świece, no i mnóstwo osób, którzy na kolanach szli adorować krzyż. To było przepiękne.

Alicja Kozłowska z Legnicy

Na Spotkanie Młodych jadę po raz pierwszy. Jestem blisko związana z Legnickim Polem i wiem, że od kilku lat odbywa się tam spotkanie. Nie miałam okazji jednak wziąć w nim udziału. Ostatnio angażowałam się w kilka inicjatyw, m.in. byłam wolontariuszem ŚDM. Zaangażowanie w Spotkanie Młodych to taka naturalna potrzeba i możliwość przedłużenia tej działalności. Chciałabym też przedłużyć to świętowanie, poczucie jedności Kościoła. Tego szukam i myślę, że można na takich spotkaniach znaleźć coś osobistego i coś wspólnotowego.

Izabela z Białej

Będę po raz trzeci i znowu zaangażuję się w wolontariat. Obowiązków więc będę miała sporo, ale wiem, że na pewno znajdę czas na udział w wielu wydarzeniach i na przeżycie Spotkania Młodych we wspólnocie. Angażuję się w wolontariat, ponieważ mam satysfakcję z tego, że mogę komuś konkretnie pomóc. Jest się co prawda zmęczonym na koniec, ale to radosne zmęczenie.

Agata Ostrowska z Białej

Pierwszy raz do wzięcia udziału zachęcili mnie znajomi z parafii. Chciałam zobaczyć, czy jest tak fajnie, jak oni opisywali. Później już sama chciałam jeździć, mimo że ci znajomi już przestali. Dlaczego? Na pewno niezwykle mocnym wydarzeniem są zawsze nabożeństwa, adoracje Najświętszego Sakramentu. Nie byłam co prawda na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, ale mam nadzieję, że tamten klimat przyniosą osoby, które tam były. Że przekażą nam trochę z tamtej energii i radości, którą tam zaczerpnęły.

A tak było rok temu:

Uwielbienie w bazylice 2
Jędrzej Rams

Uwielbienie w bazylice 1
Jędrzej Rams

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy