Początek końca przejdź do galerii

Na ostatni nocleg na tegorocznej trasie pielgrzymi weszli w strugach deszczu.

XXIV Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę jest u wrót Częstochowy. Ostatni nocleg zaplanowano w miejscowości Blachownia.

Pielgrzymi dotarli do niej po prawie 32 km trasie. Szlak tego dnia był wyjątkowo leśny z licznymi duktami i przecinkami do pokonania.

Na ostatnim postoju w miejscowości Błaszczyki, pątnicy zostali zaskoczenie przez deszcz. Zapadła wówczas decyzja o wcześniejszym wyruszeniu na nocleg. Dlatego grupy weszły z niedużym wyprzedzeniem od podstawowej rozpiski.

Wieczorem w grupach będą odbywały się apele jasnogórskie, podczas których uczestnicy XXIV PPL będą sobie dziękowali za kilkudniowy trud pielgrzymowania.

Wieczorem też w miejscowym kościele rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Zwyczaj adorowania Jezusa ukrytego w Hostii pojawił się przed kilkoma laty a prosili o nią sami pielgrzymi. Zakończy się ona o godz. 5.00 rano.

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.