Od lasu do Lubszy przejdź do galerii

Na pielgrzymce dzisiaj było chyba wszystko. Nawet droga krzyżowa.

Dzisiaj Piesza Pielgrzymka Legnicka pierwszy raz przeszła przez cały etap idąc lasem. Były też przejścia przez miasto i drogi asfaltowe, a także polami.

Właśnie teraz, na granicy województw dolnośląskiego i opolskiego, zaczyna się lesisty odcinek wędrówki ku Jasnej Górze. Dzisiaj też odbył się pierwszy odpoczynek w lesie.

Od niego pielgrzymi rozpoczęli drogę krzyżową. Rozważania w większości grup były rozważaniami użytymi podczas nabożeństwa drogi krzyżowej z Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

- U nas akurat były oparte na Ewangeliach. Idę po raz pierwszy w pieszej pielgrzymce i bardzo mi się podobała ta droga krzyżowa. Coś cudownego! Fantastyczne przeżycia duchowe. W naszych kościołach wstajemy i klękamy. Ale tutaj, gdy mamy w nogach po kilkadziesiąt czy nawet ponad 100 km, gdy jesteśmy spragnieni, boli nas chyba wszystko, dopiero teraz zaczynamy czuć czym było zaparcie i wola Jezusa, który dla nas cierpiał z miłości - mówi Helena z grupy nr 6.

Na koniec etapu pątnicy doszli do Szydłowic. Tutaj mieszkańcy przygotowali dla nich obfity poczęstunek z zupami, pierogami, bigosem i ciastami.

Ostatni etap tego dnia wiódł już do Lubszy. Pielgrzymi przeszli dzisiaj około 20 km.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..