GN 43/2020 Archiwum

Nie tylko idąc...

W kościołach całej diecezji trwają spotkania grup modlitewnego uczestnictwa. Modlących się jest więcej, niż pielgrzymów w drodze.

Pani Jadwiga przychodzi na te spotkania już drugi rok z rzędu. Od czasu, kiedy stan zdrowia przestał jej pozwalać na chodzenie tak daleko. Wcześniej odwiedziła Jasną Górę z legnickimi pielgrzymami trzykrotnie.

- Bardzo bym chciała znowu iść z nimi, ale na razie muszę to odłożyć. Może w przyszłym roku, jesli mój stan sie poprawi. Na razie przygotowuje do pielhgrzymki wnuczke Olę. Teraz przychodzi ze mną do kościoła, modlić się za pielgrzymów, ale w przyszłym roku to już chyba pójdzie sama. Bardzo ją tam ciągnie - opowiada.

Od wtorku za pielgrzymów można modlić się np. w kościele pw. sw. Jana Chrzciciela w Legnicy (na zdj.). Grupa modlitewnego uczestnictwa będzie sie tu spotykać do przyszłej środy, codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Wcześniej, bo o 17.30 grupa taka zbiera się także w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy.

W wielu kościołach spotkania takie rozpoczynane jest śpiewem i modlitwą, a ksiądz lub kleryk prowadzą rozważania. Z "Modlitewnika dla prowadzących grupy duchowego uczestnictwa" czytana jest przypowieść o określonej tematyce. Spotkania trwają często aż do Apelu Jasnogórskiego. We wszystkich wspólnotach, gdzie zbierają się grupy wspierające modlitwą idących na Jasną Górę, ostatniego dnia pielgrzymki organizowane są tam wyjazdy autokarowe. Ci, którzy duchowo uczestniczyli w pielgrzymce, jej ostatnie kilometry chcą przejść na własnych nogach.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama