Pielgrzym to świętość

To jedno zdjęcie warte jest tysiąca słów...

Widzą państwo obok zdjęcie niecodziennego widoku. Żeby go wyjaśnić, trzeba napisać kilka słów.

Zrobiłem je na naszej XXIV Pieszej Pielgrzymce Legnickiej na Jasną Górę. Przedstawia ona wejście pierwszej grupy tej pielgrzymki do malutkiej miejscowości na trasie drugiego dnia marszu - Biskupic Podgórnych. To część ostatniego etapu dnia Ujazd Górny - Tyniec Mały.

Pielgrzymi wyszli akurat z szutru między Strzeganowicami a Biskupicami. Od kilku lat w tym miejscu witały ich zastawione piciem i jedzeniem stoły. Tym razem mieszkańcy zrobili dla nas dywan z płatków kwiatów. W ten sposób dali wyraz swojego uznania dla trudu pielgrzymów a także wiary w to, że pielgrzym to ktoś więcej niż turysta. To człowiek idący w imię Boże.

Wielu pielgrzymów przypomniało sobie słowa opowieści ks. Stanisława Orzechowskiego, przewodnika Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, który przed laty wspominał na naszej pielgrzymce o swojej pielgrzymce do Wilna, podczas której mieszkańcy Litwy wynosili chorych przed dom, by choć cień pielgrzyma padł na nich. Wierzyli bowiem w moc modlitwy pielgrzyma.

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.