Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Intencja polecona

Bez znaczka, bez listonosza, bez skrzynek - już działa poczta pielgrzymkowa.

Zakrystia w legnickiej katedrze pw. śś. Piotra i Pawła jeszcze przez tydzień będzie spełniała dodatkową funkcję - jest teraz też oryginalnym punktem pocztowym. Nie chodzi tu jednak o robienie konkurencji Poczcie Polskiej, lecz o pocztę pieszej pielgrzymki legnickiej.

Każdy chętny może przynieść tam w kopercie swoje intencje, które z kolei zostaną zabrane prze ks. Mateusza Rycka, przewodnika grupy nr 4 i grupy nr 2, na wspomnianą pielgrzymkę.

- Za tydzień wyruszymy na XXIV Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Można zabrać ze sobą różne intencje. Kto nie może pójść, może nam zostawić, a my je zaniesiemy do tronu Matki Bożej na Jasnej Górze. W czasie drogi będziemy się w tych intencjach modlić, m.in. podczas Różańca, a ostatecznie zostaną one wpisane do wielkiej księgi modlitwy, która symbolicznie zostanie złożona u stóp Matki Bożej 10 sierpnia, na zakończenie naszej pielgrzymki - mówi kapłan.

Jeżeli ktoś nie może przyjechać i wziąć koperty, może wysłać swoje intencje na skrzynkę email księdza przewodnika: mateuszklerycek@interia.pl.

Pielgrzymka rusza 2 sierpnia. Więcej informacji o spotkaniach przedpielgrzymkowych oraz organizacji grup na: www.pielgrzymkalegnicka.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy