Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Tęsknota się zaczyna

W niedzielę pielgrzymi spędzali czas z rodzinami. Również w kościele.

Radość i wzruszenie - takie emocje pojawiły się w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy, gdzie punktualnie o 11.45 rozpoczęła się Msza Święta z udziałem pielgrzymów z Ameryki oraz Rosji.
 
Ostatni dzień Dni w Diecezji pielgrzymi do południa spędzają je z rodzinami, które ich przyjęły. Już jutro rano wyjadą do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Około stu pielgrzymów pojawiło się dziś na Mszy Świętej, która była odprawiana dla nich w trzech językach angielskim, rosyjskim i polskim.
 
Podczas liturgii można było usłyszeć scholę polsko-angielską, która pomagała pielgrzymom i parafianom włączyć się we wspólny śpiew. Na kazaniu, które wygłosił proboszcz parafii ks. Roman Raczak, usłyszeliśmy krótkie świadectwa, w których wierni mówili o oddaniu swojego życia Jezusowi.
 
Na koniec wszyscy młodzi ludzie wraz z rodzinami odśpiewali hymn Światowych Dni Młodzieży, a następnie stanęli do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.
 
- Będę bardzo tęsknił. Rodzina, która mnie przyjęła, jest tak wspaniała, prawie jak moja. Nie potrafię się z nimi rozstać, teraz będzie mi ciężko stąd wyjechać - wspomina pielgrzym z Ameryki.
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma