Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Welcom to Legnica!

Zamek, katedra , kościół Mariacki to tylko niektóre zabytki jakie zwiedzili dziś nasi pielgrzymi.

Niektórzy po raz pierwszy zobaczyli budowle z XIV czy XVI wieku. Na ich twarzach gościł wyraźny zachwyt, kiedy po raz kolejny wchodzili do innego kościoła. 
- Jestem w Europie po raz pierwszy. Bardzo podobają mi się Kościoły, a najbardziej kościół św. Jacka. - mówi Cris z USA.
 
 Podczas długiego zwiedzania legniczanie entuzjastycznie witali naszych młodych ludzi. Już z daleka było słychać wiwaty jakie towarzyszyły im przy witaniu się. 
 
- Miasto jest piękne, a ludzie bardzo mili i przyjaźni. Sami podchodzą czy krzyczą "cześć", "skąd jesteś ?" - opowiada Danieli z Kanady.
 
Również nie zabrakło wspólnych zdjęć i czasu wolnego podczas, którego pielgrzymi odwiedzili naszego McDonald'a oraz Galerię Piastów, w której zasmakowali kawy, lodów oraz pizzy.
 
- Na nas wywarły wrażenie kościoły, które odwiedzaliśmy, ale najbardziej smakowały nam lody. - śmieje się grupa Amerykanów.
 
Każda grupa miała swoich aniołów stróżów. Byli nim młodzi ludzie z wolontariatu oraz tłumacze. Do ich zadania należało oprowadzić grupę po wyznaczonych zabytkach oraz opowiedzieć co nie co o nich w języku jakim posługiwała się grupa.
 
- Jest ciężko, ponieważ trudno jest wzbudzić zaufanie pielgrzymów w to co mówimy, aby słuchali. Trudno jest również wytłumaczyć po angielsku historie miasta, jeśli w języku polskim też nam to sprawia trudności. - twierdzi Karolina, która oprowadzała jedną z grup.
 
Na zakończenie wyprawy pod czujnym okiem opiekunów śpiewając i grając ruszyli do Kościoła Matki Bożej Królowej Polski, aby na zakończenie dnia wziąć udział w nabożeństwie TAIZE.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy