Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wolontariusz też pielgrzym

Biegali, nosili, przestawiali, wskazywali drogę - bez nich ŚDM nie istnieje.

Pierwsze koty za płoty ! Jak zawsze zwarci i gotowi do pomocy wolontariusze niecierpliwie czekali na przybycie pielgrzymów.

Od samego rana zaczęli swoją ciężką pracę, szykowanie dokumentów, robienie odpraw do rodzin i do parafii czy rozdawanie słodkich bułek i wody naszym pielgrzymom.

Co prawda Dni w Diecezji odbywają się w dniach od 20 lipca do 24 lipca, ale znalazła się z pośród niemalże 600 pielgrzymów grupa, która przyjechała dzień wcześniej. Nie wybiło to naszych wolontariuszy do pracy.

- Jeśli robi się to z wielkim zaangażowaniem to nie jest to trudne. – przekonywała nas wolontariuszka Kamila.

Już od progu z uśmiechem na twarzy witali naszych przybyłych pielgrzymów. Bycie w wolontariacie to nie tylko praca, ale również przebywanie na co dzień z pielgrzymami co pozwala na zawieranie nowych znajomości.

-Zrobili na mnie pozytywne wrażenie. To bardzo otwarci i weseli ludzie – zapewniała Ola.

Dziś jest dopiero pierwszy dzień trudnych zmagań naszych wolontariuszy, patrząc na nich są bardzo dzielni i wytrwali w tym co robią.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma