Nowy numer 28/2018 Archiwum

Pięknie macie w Europie

Hanna i Oliwia, siostry z Danton, cieszą się, że są już w Polsce.

Podczas gdy pielgrzymi z Teksasu czekali na rodziny, które ich ugoszczą, mieliśmy szansę lepiej poznać naszych gości.

Hanna i Oliwia to siostry z Danton, które zdecydowały się na wyjazd do Polski na ŚDM. - To nasz pierwszy raz w Europie, wcześniej nawet nigdzie nie latałyśmy, na wakacje zazwyczaj odwiedzamy różne stany - tłumaczył Amerykanki.

Dziewczyny zachwycały się szczególnie legnicką architekturą i walorami przyrodniczymi naszego miasta. Okazało się, że są bardzo zainteresowane naszą kulturą. - Już przed wyjazdem czytałyśmy troszkę o Polsce. Chcemy jak najlepiej skorzystać z tego wyjazdu, zdobywając jak najwięcej wiedzy - deklarowały dziewczyny.

Siostry od razu podłapały język polski i razem z nami uczyły się prostych zwrotów. - Potrafię powiedzieć: "Nie mówię po polsku" i "Dziękuję", jeszcze muszę poćwiczyć, to może zapamiętam jeszcze więcej! - śmiały się Hanna i Oliwia.

Siostry zostały już zakwaterowane u jednej legnickiej rodziny, która będzie je gościć przez kolejne 5 dni.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma