Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Na tydzień przed Krakowem

Wielki festiwal muzyki, tańca i śpiewu, a w centrum - Jezus w Najświętszym Sakramencie. Tak w skrócie można opisać tydzień poprzedzający ŚDM, który rozpoczął się w Polkowicach.

Projekt muzyczno-wokalny, przygotowujący polkowicką wspólnotę do Światowych Dni Młodzieży, dwa lata. Jego ukoronowaniem jest koncert uwielbieniowy, przygotowany przez profesjonalnych muzyków z otoczenia Roberta Cudzicha. Ale nie tylko. Także - a może przede wszystkim - muzyków nieprofesjonalnych oraz wszystkich tych, którzy chcą wielbić Boga muzyką, śpiewem i tańcem.

- Przez te dwa lata spotkaliśmy się w Polkowicach trzy razy, za każdym kończąc kilkudniowe warsztaty koncertem uwielbienia. I chociaż udało nam się w tym czasie spotkać wspaniałych muzyków i odkryć wokalne talenty, to myślę, że ważniejsze było inne odkrycie.

Wiele osób, które do tej pory nie myślało nawet o modlitwie uwielbieniowej, czyniąc ją zarezerwowaną dla jakichś grup charyzmatycznych, odkryło taką potrzebę w sobie samych. To było widać podczas każdego z naszych koncertów w Polkowicach, kiedy z minuty na minutę do tańczących i śpiewających dołączały kolejne osoby - opowiada Robert Cudzich.

Warsztaty muzyczne, które rozpoczęły się dziś w Polkowicach, zaplanowano na trzy dni. Ma je zakończyć Msza św., inaugurująca jednocześnie Polkowickie Spotkania Młodych (PSM). Noszą one hasło: „Jezus - oblicze Miłosierdzia Bożego” i są formą przygotowania do ŚDM. Jak informuje ks. dr Jarosław Święcicki, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach, do głoszenia rekolekcji w ramach PSM zaproszono hinduskiego teologa i filozofa, o. Josepha Vadakkela.

Na tydzień przed Krakowem   Koncerty uwielbienia od lat gromadzą rzeszę wiernych w Polkowicach Roman Tomczak /Foto Gość - Ten znany na całym świecie rekolekcjonista będzie w naszym mieście po raz pierwszy, choć był już gościem legnickich parafii. To tam udało nam się go zaprosić do Polkowic, na co chętnie przystał. To właśnie od nas wyruszy później w podróż do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży - informuje ks. Święcicki.

O. Joseph Vadakkel jest urodzonym w Indiach zakonnikiem Misyjnej Kongregacji od Najświętszego Sakramentu. Głosi rekolekcje na całym świecie. W Polsce działa od
7 lat.

- Ojciec Vadakkel ma szczególny dar radości w Duchu Świętym, a jego głoszenie jest mocno zakorzenione w Piśmie Świętym, które cytuje z pamięci. O tym, jak wielki jest jego charyzmat niech świadczy fakt, że w kilku krajach Europy Zachodniej udało mu się założyć wspólnoty adorujące Najśw.iętszy Sakrament przez całą dobę - podkreśla proboszcz.

Jednym z punktów programu, jaki zrealizuje w Polkowicach o. Vadakkel jest właśnie Adoracja oraz spotkanie młodych z modlitwą uwielbiena. Oprócz tego zakonnik wygłosi dwie konferencje w Auli Zespołu Szkół. To tam, gdzie wcześniej odbędą się warsztaty Roberta Cudzicha, zakończone Uroczystym Koncertem Uwielbienia. W Auli zaplanowano także Mszę św. na zakończenie Polkowickich Spotkań Młodych.

Od niedzieli, 24 lipca, w amfiteatrze Centralnego Parku Zabaw i Wypoczynku w Polkowicach, rozpocznie się Piknik Rodzinny, którego gwiazdami będą m. in. Antonina Krzysztoń, The Gospel Time oraz Motion Trio. W zorganizowaniu tych wszystkich przedsięwzięć działało wspólnie kilka podmiotów, m. in. Gmina Polkowice, Stowarzyszenie Pro Familia, parafia pw. św. Michała Archanioła, Polkowickie Centrum Animacji, Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej, Wspólnota „Nadchodzi Król” oraz Fundacja św. Michała Archanioła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy