Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Są odmowy wjazdu do Polski

Nadodrzańska straż graniczna podsumowała tydzień od przywrócenia kontroli na granicach. Skontrolowano tysiące osób i pojazdów. 11 osobom odmówiono wjazdu do Polski.

Jak informuje mjr SG Irena Skuliniec z Nadodrzańskiego oddziału Straży Granicznej w Kłodzku, od 4 do 10 lipca pogranicznicy tego oddziału skontrolowali 12 724 osoby chcące wjechać do Polski i 3 054 pojazdy. Wjazdu do Polski odmówiono 11 cudzoziemcom.

- Kontrole na granicach wewnętrznych prowadzone są selektywnie, wobec wytypowanych osób. Typowanie odbywa się na podstawie analizy ryzyka i w oparciu o posiadane przez nas informacje. Zakres kontroli jest dostosowany do stopnia realnego zagrożenia porządku publicznego i bezpieczeństwa państwa - mówi.

W ciągu pierwszego tygodnia obowiązywania kontroli funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu i placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze skontrolowali ponad 1,8 tys. osób i ponad 850 pojazdów. - Funkcjonariusze z PSG w Zgorzelcu wydali 2 odmowy wjazdu ze względu na brak dokumentów uprawniających do przekroczenia
granicy - wyjaśnia mjr Irena Skuliniec.

Kontroli Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej podlegają m.in. przejścia w Lubawce, Zawidowie, na Śnieżce, w Jakuszycach i Zgorzelcu. Zgodnie z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji, kontrole na granicach potrwają do 2 sierpnia. Jest to podyktowane m.in. zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży, a wcześniej szczytem NATO w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma