Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Jesteśmy gotowi!

– Mogę powiedzieć na podstawie poprzednich spotkań, że jest to autentyczne święto – mówił bp Marek Mendyk na specjalnej konferencji.

Na tydzień przez rozpoczęciem Dni w Diecezjach odbyła się konferencja prasowa bp. Marka Mendyka i przedstawicieli biura organizacyjnego ŚDM w diecezji legnickiej z dziennikarzami. Przedstawiciele mediów dowiedzieli się, na jakim etapie są przygotowania i jak będzie wyglądało przyjęcie gości z zagranicy.

– Wspólnym wysiłkiem i zobowiązaniem jest organizacja tego spotkania młodych całego świata. Chcemy ich możliwie najpiękniej ugościć. Pokazać kulturę, wiarę i przywiązanie do Kościoła. Dzięki otwartości m.in. polskich rodzin wierzę, że się to uda – mówił bp Marek Mendyk. W diecezji legnickiej od 20 do 25 lipca będzie mieszkało 641 pielgrzymów różnych narodowości. W większości będą to Amerykanie (562 osoby), Niemcy (40 osób) i Francuzi (30 osób), a także Rosjanie (5 osób) i Filipińczycy (4 osoby). Młodzi będą mieszkać u polskich rodzin, spotkają się m.in. w sanktuarium św. Jacka w Legnicy, w sanktuarium w Krzeszowie, a także pojadą na Stadion Miejski do Wrocławia na spotkanie metropolitalne. – Zapraszam też do świętowania młodzież z diecezji legnickiej. By przybyła, niczego się nie bała, by podjęła trud i współuczestniczyła we wspólnym świętowaniu. Mogę powiedzieć na podstawie poprzednich ŚDM, że jest to autentyczne święto. Ktoś, kto uczestniczył w nim, wracając do swojego środowiska, już nie jest taki sam. Pokazuje swoim życiem, że coś dobrego dokonało się w jego życiu – mówił hierarcha.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy