Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

20 lat służby Bogu i Ojczyźnie

Byli i obecni członkowie KSM będą świętować 20-lecie istnienia.

Reaktywacja Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Polsce, po latach zakazu jego działalności w PRL, nastąpiło w 1990 roku. Sześć lat później bp Tadeusz Rybak, ówczesny ordynariusz diecezji legnickiej, 24 listopada powołał to stowarzyszenie w naszej diecezji.

- Przez cnotę, naukę i pracę chcemy służyć Bogu i Ojczyźnie. Przez minione 20 lat przez struktury naszej organizacji przewinęły się setki a może i nawet tysiące osób, którzy przeszli tutaj formację duchową, wzbogaconą o czynne apostolstwo. Wiele osób dzięki nim doświadczyło dobrodziejstwa płynącego z zaangażowania młodych w Kościele, nawet czasami nie zdając sobie sprawy, że za tymi dziełami stoi właśnie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej - mówi Anna Zenka z KSM Diecezji Legnickiej.

Wśród tych dzieł warto wyliczyć Spotkanie Młodych, Marsz dla Życia i Rodziny, Rajd dla Życia, Pieszą Pielgrzymkę do Grodowca czy inicjatywy charytatywne np. zbiórki pieluch, zbiórki elektroodpadów czy Poczta Miłosierdzia.

Główna gala jubileuszowa odbędzie 18 września w Legnicy, w dzień przypadający na wspomnienie liturgiczne patrona organizacji czyli św. Stanisława Kostki. Najpierw odbędzie się jubileuszowa gala w teatrze im. Heleny Modrzejewskiej (początek godz. 10.00) a po niej uczestnicy pomodlą się na Eucharystii w legnickiej katedrze (początek godz. 13.00).

Więcej informacji dla chętnych - biuro KSM DL tel. 513 129 362 bądź adres email: biuro.ksmdl@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy