GN 43/2020 Archiwum

Pielgrzymka inna niż inne

W tym roku diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górą odbędzie się w zmienionym terminie. Jest to związane z przypadajacymi wcześniej Światowymi Dniami Młodzieży.

- Wyruszymy w tym roku 2 sierpnia, tak, aby wejść na Jasną Górę 10 sierpnia. Pielgrzymi będą więc w drodze 9 dni.

Inną zmianą jest to, że na wałach jasnogórskich staniemy razem z pielgrzymką archidiecezji wrocławskiej - poinformował dziś na konferencji prasowej w siedzibie legnickiego KSM-u ks. dr Mariusz Majewski, główny przewodnik Pieszej Pielgrzymki Legnickiej.

Jak dodał, pielgrzymi wyrusza sprzed katedry legnickiej o godz. 6 rano, 2 sierpnia. Wymarsz poprzedzi błogosławieństwo udzielone przez biskupa diecezjalnego.

Po kilku kilometrach marszu pielgrzymi wezmą udział we Mszy św. we wnętrzach sanktuarium św. Jacka. - Ma to związek z wydarzeniami, jakie miały miejsce w tej wspólnocie przed kilkoma miesiącami i ukazaniem relikwii cudu eucharystycznego - dodał ks. Majewski.

Pielgrzymka będzie krótsza od poprzednich o jeden dzień. Jednak główny przewodnik PPL zapewnił, że nie będzie to miało żadnych negatywnych konsekwencji dla pielgrzymów.

- Tak jak co roku pielgrzymi pokonaja ok. 30 km. Będą tez etapy krótsze. Będą więc tez takie dni, kiedy od strony fizycznej będzie można więcej odpocząć i nabrać sił do kolejnych dni wędrowania. Po to, aby w drodze dobrze ten czas przeżyć - mówił w Legnicy ks. Mariusz  Majewski.

Tematem, który będzie w tym roku prowadził legnickich pielgrzymów będzie hasło "Chrzest źródłem Miłosierdzia". Jest to nawiązanie zarówno do 1050. rocznicy chrztu Polski jak i do Roku Miłosierdzia, który przeżywamy w Kościele powszechnym.

Na Jasną Góre będzie pielgrzymowało w tym roku 9 grup. Będzie to już 24. pielgrzymka, którą będziemy przeżywać jako wspólnota diecezjalna. Od kilku lat, regularnie, do cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zmierza ok. tysiąca pielgrzymów z naszej diecezji. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama