Nowy numer 44/2020 Archiwum

Życie trzeba obronić

Sławomir Szmal został "twarzą" tegorocznego Rajdu dla Życia.

Siódma edycja ogólnopolskiego Rajdu dla Życia będzie przebiegać w tym roku pod hasłem "Do źródła Miłosierdzia". Wskazuje ono cel rowerowej podróży, czyli Kraków z jego sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Drugim hasłem które będzie przyświecało uczestnikom brzmi "Życie trzeba obronić". Ambasadorem tegorocznego pedałowania dla życia został Sławomir Szmal, fenomenalny główny bramkarz polskiej reprezentacji w piłce ręcznej.

 - Celem naszego rajdu jest przede wszystkim świadectwo. Młodzi ludzie przemierzą setki kilometrów, by mówić o wartości życia ludzkiego. Codziennie na trasie będą promować Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. To też jest swoista pielgrzymka dla życia, gdyż trud i modlitwy ofiarowujemy w intencji dzieci nienarodzonych - mówi Ania Zenka z biura Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej.

Młodzi przejadą z Legnicy, Katowic i Lublina do Krakowa, na spotkanie z papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży. Łącznie pokonają 1030 km, przez 11 diecezji i 7 województw. Z Legnicy wyjadą już 25 lipca i po pokonaniu 380 km dotrą do celu na 29 lipca. Z Lublina rowerzyści wyjadą 24 lipca, a do pokonania będą mieli 560 km. Najmniej przejadą kolarze z Katowic, którzy wyruszą tak naprawdę na jednodniową wyprawę. Oni wystartują rano 29 lipca, by dojechać do celu na wieczór.

W poprzednich latach młodzi jechali m.in. krzyżem przez Polskę, z Tatr nad Bałtyk czy z Krzeszowa do Suwałk.

- Przez te 7 edycji pokonaliśmy na rowerach ponad 10 000 km. Gdy dodamy trasę, którą pokonali z nami paralotniarze oraz motocykliści, wyjdzie nam ponad 14 000 km. To naprawdę dużo - mówił z dumą ks. Janusz Wilk.

Chętni do wyruszenia na niecodzienną pielgrzymkę powinni skontaktować się z legnickim biurem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży: tel. 513 129 362 bądź biuro.ksmdl@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama