Nowy numer 44/2020 Archiwum

Koncert wdzięczności przejdź do galerii

To była muzyczna uczta. Mowa o koncercie Chóru Katedry Siedleckiej w Legnicy.

Diecezja legnicka świętuje. Po pierwsze dlatego, że 29 czerwca to święto patronów diecezji, czyli św. Piotra i św. Pawła, a pod takim wezwaniem jest nasza katedra. Po drugie w tej właśnie katedrze wieczorem 29 czerwca dziękowano Bogu za 70. rocznicę urodzin biskupa ordynariusza, 45. rocznicę jego święceń prezbiteratu oraz 2. rocznicę ingresu do tej właśnie świątyni.

Szczytem świętowania była Eucharystia. Przed nią jednak odbył się niezwykły koncert Chóru Katedry Siedleckiej im ks. Alfreda Hoffmana. Nie brakowało życzeń ale i wspomnień.

- Zawołanie "Evangelio oboedientia – Eucharistia" towarzyszy nie tylko księdzu biskupowi na całej drodze posługi biskupiej, ale także naszemu chórowi. Przez 12 lat, bardzo symboliczna biblijna liczba, mieliśmy szczęście współpracować. Dla wszystkich pokoleń chóru to hasło było sposobem realizacji naszego powołania chrześcijańskiego. Księże biskupie, w serdecznej pamięci nosimy w swoich sercach liturgie celebrowane przez księdza biskupa - mówił szef chóry ks. Michał R. Szulik. - Jesteśmy wdzięczni za doświadczenie wspólnoty i ciepła domu rodzinnego. Za lodu w Rzymie. Śpiewanie kolędy. Za zainteresowanie każdym z nas - wyliczał kapłan.

W legnickiej katedrze pojawili się przedstawiciele duchowieństwa diecezji legnickiej, kanonicy katedralni, samorządowcy a także wierni tak z naszej jak i siedleckiej diecezji.

Chór zaśpiewał utwory, które zostały skomponowane specjalnie dla nich np. poświęcony Maryi a skomponowany na rocznicę poświęcenia siedleckiej katedry, która nosi wezwanie Niepokalanego Poczęcia NMP czy też utwór napisany do liturgii Wielkiego Czwartku.

Koncert chóru Katedry Siedleckiej w katedrze legnickiej
Jędrzej Rams

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama