Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zmarł kapłan

Do Pana odszedł po wieczną nagrodę ks. Zbigniew Domiński z Ławszowej.

Za Legnicką Kurią Biskupią przekazujemy informację o śmierci ks. kanonika Zbigniewa Domińksiego, proboszcza parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Ławszowej.

Eksporta do kościoła parafialnego w Ławszowej nastąpi w czwartek (23 czerwca) o 19:00 i następnie będzie sprawowana Eucharystia.

Pogrzeb odbędzie się w piątek (24 czerwca). Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o 13:00 pod przewodnictwem biskupa legnickiego w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Jaworze. Następnie ciało zmarłego zostanie pochowane na cmentarzu w Jaworze.

Kapłan urodził się 13.05.1949 roku w Paszowicach pod Jaworem. Święcenia prezbiteratu przyjął w 29 maja 1976 roku we Wrocławiu z rąk abp Henryka Gulbinowicza. Posługiwał m.in. jako proboszcz w parafii Imienia NMP w Grudzy i w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olszanicy. W Ławszowej pracował od 3 lipca 2011 roku. W poniedziałek, 27 czerwca, miał przenieść się do Domu Księży Emerytów w Legnicy.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie! A światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma