Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kuszenie Turbitta

– To, że jesteś kuszony, to jeszcze nie problem. Dopiero uleganie pokusie jest grzechem – mówił założyciel międzynarodowej Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa. W Lubinie poprowadził weekendowe nauczanie dla mężczyzn.

W ciągu trzech dni Donald Turbitt wygłosił kilka konferencji w ramach spotkania „Dobry bój wiary”. Spotkanie to odbyło się w lubińskiej parafii pw. św. Jana Bosko. Podczas sobotniej (18.06.), porannej konferencji, amerykański ewangelizator mówił o kuszeniu. Zwracał uwagę, że kuszenie zaprojektowane jest przez szatana po to, abyśmy zgrzeszyli. Natomiast za oparcie się pokusie Bóg nas nagradza.

– W Biblii napisane jest wręcz, że szczęśliwy jest ten, który oprze się pokusie. Szczęście pochodzi bowiem stąd, że nasze życie mamy pod kontrolą. My nie mamy żadnych złych nawyków, które nas niszczą. Jeżeli wiesz, jak powiedzieć „nie” pokusie, sprowadzasz szczęście do swego życia – mówił w Lubinie Donald Turbitt. Kaznodzieja dodał, że kiedy nie możemy oprzeć się pokusie, jesteśmy uwięzieni. I na odwrót: jeżeli się jej oprzemy – będziemy wolni. – Jak wobec tego powiedzieć pokusie „nie”, kiedy chcesz powiedzieć „tak”? Kilka rad na ten temat daje nam św. Jakub, który był bardzo praktycznym apostołem. Jedna z nich jest taka, że trzeba być realistą. Zmierz się z faktem, że każdy jest kuszony. Im bliżej Pana jesteś, tym bardziej będziesz kuszony. (...) Być kuszonym to jeszcze nie problem. To uleganie pokusie jest grzechem – zwracał uwagę Donald Turbitt. Amerykański ewangelizator był gościem wspólnoty Mężczyźni św. Józefa przy parafii pw. św. Jana Bosko w Lubinie. W ciągu trzech dni D. Turbitt pięć razy spotkał się na nauczaniu skierowanym do mężczyzn, uczestników „Dobrego boju wiary”. Weekend dla mężczyzn zakończył się niedzielną Mszą św. w kościele pw. św. Jana Bosko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama