Krzyż w Polsce (m)Mieszka

Tak będzie wyglądał plakat tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Legnickiej.

Spośród kilku propozycji przygotowanych na plakat XXIV Pieszej Pielgrzymki Legnickiej ostatecznie wygrała ta, którą możecie oglądać na ilustracji z boku.

Nawiązuje ona do hasła, czyli słów "Chrzest źródłem miłosierdzia". To z kolei jest oczywiście nawiązaniem do przeżywanego w Kościele powszechnym Roku Miłosierdzia.

Jest też rzecz jasna woda, która jest nieodłącznym elementem udzielania sakramentu chrztu świętego.

Na koniec warto zwrócić uwagę na krzyż romański, który jest niekiedy nazywany krzyżem Mieszka I. Użycie go w plakacie zwraca uwagę na 1050. rocznicę chrztu Polski a dokładnie Mieszka I. Bez tego wydarzenia nie chodzilibyśmy dzisiaj na pielgrzymki na Jasną Górę.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.