Nowy numer 25/2018 Archiwum

Toczy się śniegowa kula

Bolesławiec był gospodarzem jednodniowych rekolekcji, które były zaproszeniem i przygotowaniem do wydarzeń w Legnickim Polu.

W tej edycji Małych Spotkań Młodych uczestniczyła głównie młodzież dekanatu bolesławieckiego, a odbyły się one w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jak mówi ks. Janusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży i kościelny asystent KSM diecezji legnickiej, te spotkania to jakby „śniegowa kula”.

– Małe Spotkania Młodych mają za zadanie m.in. zaprosić i przygotowywać naszą młodzież do corocznego Spotkania Młodych. To jedna z najstarszych inicjatyw diecezjalnych skierowanych do młodzieży oraz centralny punkt formacji duchowej Duszpasterstwa Młodzieży – wyjaśnia. W tym roku diecezjalne Spotkanie Młodych odbędzie się już po raz 23. Tak jak w roku ubiegłym, młodzi spotkają się w Legnickim Polu. Małych Spotkań Młodych odbyło się do tej pory 13. To zorganizowane w Bolesławcu miało charakter lokalny, choć uczestniczyła w nim także młodzież ze Zgorzelca, Jeleniej Góry czy Legnicy. W programie spotkania znalazła się Msza św., a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Później wszyscy przenieśli się do sali Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”. Na scenie wystąpił dla nich duet Wyrwani z Niewoli, znany ze swojej hiphopowej twórczości ewangeliza- cyjnej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma