Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ucieszyć się rodziną

W najbliższą niedzielę przez Jelenią Górę przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny.

- Trzeba popierać wartości życia rodzinnego. Mówić o dobru, które daje człowiekowi rodzina. Ucieszyć się też, że oprócz rodziny biologicznej mamy też o wiele szerszą rodzinę - społeczna, szkolną, ale i rodzinę wiary - mówi ks. Mariusz Majewski.

Głównymi organizatorami jeleniogórskiego świętowania z rodziną w tle są Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u św. Erazma i Pankracego oraz prowadzona przez niego szkoła, Publiczne Katolickie Gimnazjum u św. Pankracego.

- To jest szeroka formuła edukacji, skierowana do człowieka na kolejnych etapach jego życia, rozwoju i działalności. Edukacja to także informacja o wartości życia rodzinnego i jego rozwoju. Także o radowaniu się tym, że obok mnie żyją inne rodziny, które swoją codzienność kształtują na takich samych wartościach jak moja rodzina. A wartościami tymi jest, rzecz jasna, Ewangelia. Wartość życia jako daru danego przez Stwórcę człowiekowi. Wskazujemy na to innym, tym którzy żyją pośród nas - dodaje ks. Mariusz Majewski.

W niedzielę najpierw odprawiona zostanie Eucharystia w bazylice mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego (o 13.15), a po niej nastąpi wymarsz do ogrodów parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama