Nowy numer 48/2020 Archiwum

Toczy się śniegowa kula

Bolesławiec był gospodarzem 13. Małego Spotkania Młodych. Spotkania te są zaproszeniem i przygotowaniem przed Spotkaniem Młodych w Legnickim Polu.

W kolejnych miejscowościach naszej diecezji odbywają się Małe Spotkania Młodych. Bolesławiec gościł młodych katolików w sobotę 11 czerwca.

Spotkanie odbyło się w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Jak mówi ks. Janusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży i kościelny asystent KSM diecezji legnickiej, te spotkania to swojego rodzaju "śniegowa kula".

- Małe Spotkania Młodych mają za zadanie m. in. zaprosić i przygotowywać naszą młodzież do corocznego Spotkania Młodych.

To jedna z najstarszych inicjatyw diecezjalnych skierowanych do młodzieży oraz centralny punkt formacji duchowej Duszpasterstwa Młodzieży  - wyjaśnia.

Toczy się śniegowa kula   Na zakończenie spotkania dla uczestników zagrali "Wyrwani z niewioli". Roman Tomczak /Foto Gość W tym roku diecezjalne Spotkanie Młodych odbędzie się już po raz 23. Tak, jak w roku ubiegłym, młodzi spotkają się w Legnickim Polu. Z kolei Małych Spotkań Młodych odbyło się do tej pory 13.

To zorganizowane w Bolesławcu, miało charakter lokalny, choć uczestniczyła w nim także młodzież ze Zgorzelca, Jeleniej Góry czy z Legnicy.

W programie spotkania znalazła się Msza święta, a po niej Adoracja Najśw. Sakramentu. Później wszyscy przenieśli się do sali Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł".

Na scenie wystąpił dla nich duet "Wyrwani z niewoli", znany ze swojej hiphopowej twórczości ewangelizacyjnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama